V Turniej Rycerski o szablę Kaspra Karlińskiego

Dodano: 10-08-2012
poJurze.pl

12 sierpień 2012r. na błoniach zamkowych Olsztyna k. Częstochowy odbędzie się V Turniej Rycerski o szablę Kaspra Karlińskiego.  

V Turniej tradycyjnie rozpocznie się o godz. 11 paradą rycerską z zamku olsztyńskiego do kościoła parafialnego. W kolejnych godzinach –  już na błoniach zamkowych – konkurować w zawodach i turniejach będą ze sobą bractwa rycerskie. Atrakcją dla publiczności będzie z pewnością pokaz sokolników a także pokaz umiejętności kaskaderów konnych , którzy zaprezentują m.in. dżygitówkę ,wleczenie za końmi, palenie jeźdźca i konia. W finale imprezy, około godziny 19, rozpocznie się rekonstrukcja historyczna- szturm zamkowych murów.

 

Opiekunem merytorycznym Turnieju oraz współorganizatorem części historycznej jest Muzeum Pałac w Wilanowie, które zaprezentuje m.in. takie atrakcje historyczne jak; "Latająca drukarnia królewska" - reprinty pism ulotnych z epoki, uniwersałów, konstytucji 3 maja, relacje wojenne "Pogrom tatarski 1624 A.D."- możliwość własnoręcznego druku ,"Mennica królewska" - wybijanie 4 typów monet z XVII w. (szeląg gdański, szóstak, trojak i złoty polski czerwony,"Polonia militaria"- stoliczek rekonstrukcyjny - prezentacja uzbrojenia staropolskiego ,"Królewska kuźnia wojenna" - wyrób artykułów żelaznych na "gorąco" - noże, kule, podkowy, krzesiwa, łyżki widelce - rekonstrukcja kuźni wojskowej z XVIIw.

 


Dodatkową atrakcją eventu jest fakt, że wszystkie zabawy i animacje przygotowane dla dzieci typu „wioska rycerska” , czerpanie papieru, pieczenie podpłomyków, wyrabianie masła,   przedstawienie kukiełkowe o historii Kaspra Karlińskiego, poszukiwania skarbu , animacje, konkursy oraz place zabaw są w całości bezpłatne, bezpłatny jest także wstęp dla dzieci do lat 10 a osoby dorosłe za wstęp zapłacą 10 zł. 

 

Nie bez znaczenia dla charakteru imprezy i frekwencji jest fakt, że turniej odbywa się zawsze w dniu parafialnego odpustu w Olsztynie, na który od lat dojeżdżają goście z całego regionu.

Data wydarzenia: 12-08-2012

Miejsce: błonia zamkowe Olsztyn k. Częstochowy

Najnowsze artykuły

Jaskinia Ostrężnicka
Jaskinia Ostrężnicka położona jest w gminie Janów, w dolinie Wiercicy, w rezerwacie przyrody „Ostręż...
2011-10-27
Jaskinia w Kielnikach
Jaskinia w Kielnikach leży w gminie Olsztyn, na drodze Przymiłowice- Kotysów, na wzgórzu Kielniki. O...
2011-10-27
Jaskinia Za Kratą
Jaskinia Za Kratą położona jest we wsi Węże, gmina Działoszyn. Usytuowana jest na górze Zelce, na terenie r...
2011-10-14
Jaskinia W Zielonej Górze
Jaskinia w Zielonej Górze położona jest we wsi Kusięta, gmina Olsztyn, dokładniej na terenie rezerwatu przyrody &bdq...
2011-10-14
Współpraca

Współpraca

Jeśli masz jakieś uwagi bądź sugestie dotyczące serwisu www.poJurze.pl napisz do Nas. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, ponieważ chcemy, aby ten portal cieszył każdego użytkownika oraz serwował odpowiednie informacje turystyczne.

Wyślij do Nas swoje uwagi:

Treść:
E-mail: