Jurajski Rajd Nawigacyjny - Bystrzanowice Dwór

Dodano: 16-02-2012
poJurze.pl

04.03.2012 obędzie się Jurajski Rajd Nawigacyjny - Bystrzanowice Dwór


Jest to rajd turystyczno-nawigacyjny 4x4, czyli takie marsze na orientację tylko na 4 kołach z próbami terenowymi. Poniżej podajemy wszystkie najważniejsze informacje o imprezie. 

 

 

Czas trwania: ok. 6h i może ulec przedłużeniu, w zależności od postępów uczestników na trasie. 

 

Impreza turystyczna z elementami przeprawowymi, dużą dozą nawigacji i pracy z mapą i roadbookiem. Trasę, którą będzie trzeba przejechać uczestnicy odczytają, wyznaczą i odnajdą na podstawie wskazówek w roadbooku i terenie. W czasie trwania rajdu zawodnicy napotkają kilka zadań o charakterze turystyczno-przeprawowym, będzie również zabawa logiczna. Jeżeli ktokowiek zastanawia się czy zabrać dzieci na imprezę to już nie musi się zastanawiać, być może one z tylnego fotela podpowiedzą niektóre rozwiązania. Podczas rajdu będzie można się dowiedzieć więcej na temat nawigacji samochodowej, pracy z mapą i kompasem. 

 

Atrakcje dodatkowe: 

 

Uczestnicy rajdu będą mieli także okazją przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Z naszym ekspertem będzie można poćwiczyć resuscytację na prawdziwym fantomie, odpowie on również na pytania związane z zawartością offroadowej apteczki. 

 

3 punkty na trasie będą miały charakter zabawy w geocaching. Wspólnie z portalem http://www.opencaching.com przygotowaliśmy zadanie specjalne, polegające na rozwiązaniu jurajskiej zagadki i znalezieniu 3 skrzynek z tajemniczą zawartością. 

 

Firma Survivaltech zaprezentuje najnowszy i najbardziej zaawansowany sprzęt przetrwania, który sprawdzi się także w działaniach off-road. Odbędzie się pokaz specjalistycznych filtrów do wody, które oczyszczają nawet wodę z bagna, krzesiwa o temperaturze iskier 3000 stopni, które szybko rozpalą ognisko, najnowszch noży survivalowych i wielu innych przydatnych akcesoriów.Zainteresowani zapoznają się z szybkimi i skutecznymi metodami rozpalania ognia w trudnej sytuacji, gdy drzewo jest np. mokre. Takie informacje mogą przydać się każdemu kto zjeżdża swoim samochodem z asfaltu....

Firma Survivaltech ufunduje również 2 vouchery dla 2 osób na 2 dniowe szkolenie survivalowe. 

 

W ramach wpisowego organizator zapewnia:

-przygotowanie trasy, zadań, i kompletu materiałów drukowanych

-pamiątkowe naklejki na auto i numer startowy

-kawę i herbatę bez ograniczeń- żurek jurajski z jajkiem i kiełbasą i pieczywo

-nagrody i puchary dla najlepszych 

 

Na terenie bazy imprezy będzie ogólnodostępny grill - węgiel drzewny zapewniony.

Na koniec imprezy przewidziane jest ognisko - szpikulce na mięsiwo i kiełbaski będą dostępne. 

 

Uwaga!!! - na imprezie obowiązują ogólne zasady poszanowania przyrody, nie wolno zbaczać z dróg i szlaków, wjeżdżać na pola orne, w zagajniki itp. Impreza jest w pełni legalna, co potwierdzone jest odpowiednimi zgodami, co nie oznacza, że zieloni nie będą obserwować naszych poczynań. Osoby naruszające zasady jazdy z głową, które można znaleźć na: http://www.treadlightly.pl/, będą proszone o wyłączenie się z imprezy. W przypadku rażących aktów "wandalizmu ekologicznego" incydenty wraz podaniem danych właściciela pojazdu będą zgłaszane do nadleśnictwa Złoty Potok. 

 

Czym jest geocaching? 

 

Geocaching jest grą wymyśloną przez piratów. No może nie do końca, ale zdecydowanie się do tego przyczynili. Legenda głosi, że piraci ukrywali swoje skarby i oznaczali miejsca, aby później móc je odnaleźć. Geocaching działa podobnie – z tą różnicą , że zaawansowana technologia wyniosła zabawę na całkowicie inny poziom. 

 

Skarby – znane jako skrzynki geocachingu – zostały ukryte na całym świecie. Ich współrzędne geograficzne zostały umieszczone na naszej stronie wraz ze wskazówkami i informacjami dotyczącymi miejsca ukrycia. Wystarczy wgrać dane do kompatybilnego urządzenia GPS i można wyruszać na poszukiwanie skarbu. Jeśli odkrywca chce zabrać skarb ze skrzynki, musi upewnić się, że ma coś co może w niej zostawić innym poszukiwaczom skarbów.

Data wydarzenia: 04-03-2012

Miejsce imprezy i baza: Bystrzanowice Dwór
Limit załóg: 35
Odprawa techniczna i start imprezy: 9.00

 

Ważna informacja:

LISTA ZAWODNIKÓW jest już zamknięta - komplet 35 załóg - załogi z Łodzi, Śląska, Warszawy, Opola, Kielc, Krakowa

 

Główny partner i sponsor:

Garmin Polska sp. z o.o. - producent nawigacji satelitarnej, Fundator nagród

 

Patronat tematyczny:

Portal http://www.opencaching.com

 

Kontakt w sprawie imprezy:

giZmo 691 439 103 i Konti 604 991 710

4x4extreme Racing Team

 

Najnowsze artykuły

Jaskinia Ostrężnicka
Jaskinia Ostrężnicka położona jest w gminie Janów, w dolinie Wiercicy, w rezerwacie przyrody „Ostręż...
2011-10-27
Jaskinia w Kielnikach
Jaskinia w Kielnikach leży w gminie Olsztyn, na drodze Przymiłowice- Kotysów, na wzgórzu Kielniki. O...
2011-10-27
Jaskinia Za Kratą
Jaskinia Za Kratą położona jest we wsi Węże, gmina Działoszyn. Usytuowana jest na górze Zelce, na terenie r...
2011-10-14
Jaskinia W Zielonej Górze
Jaskinia w Zielonej Górze położona jest we wsi Kusięta, gmina Olsztyn, dokładniej na terenie rezerwatu przyrody &bdq...
2011-10-14
Współpraca

Współpraca

Jeśli masz jakieś uwagi bądź sugestie dotyczące serwisu www.poJurze.pl napisz do Nas. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, ponieważ chcemy, aby ten portal cieszył każdego użytkownika oraz serwował odpowiednie informacje turystyczne.

Wyślij do Nas swoje uwagi:

Treść:
E-mail: