Zamek Bobolice i Zamek Mirów w konkursie na 7 Nowych Cudów Polski

Dodano: 10-08-2012
poJurze.pl

Miesięcznik National Geographic Traveler już po raz drugi zorganizował plebiscyt na siedem nowych cudów Polski. W gronie 32 nominowanych znalazły się Zamek Bobolice oraz Zamek Mirów, które reprezentują Województwo śląskie. 

 

Idea konkursu zrodziła się rok temu, gdy National Geographic rzucił hasło „Polska jest najfajniejsza”. Za hasłem przyszedł konkurs w ramach, którego czytelnicy zgłaszali i odkrywali ciekawe, ale wciąż jeszcze mało poznane zakątki naszego kraju. Z nadesłanych propozycji redakcja miesięcznika wyłoniła 35, z których po głosowaniu sms-owym powstała lista siedmiu cudów Polski.


Konkurs, który miał być jednorazową, wakacyjną akcją, w tym roku został kontynuowany, a nominowanymi zostały po dwa obiekty z każdego województwa. O propozycje poproszono tym razem samorządy, regionalne organizacje turystyczne oraz lokalnych patriotów. Województwo śląskie reprezentują Radiostacja 
Gliwice oraz Zamek Bobolice wraz z Zamkiem Mirów.

 

Cieszę się, że bliźniacze Zamki Bobolice i Mirów zyskują coraz większą rzeszę sympatyków wśród turystów. Może tym razem uda się wygrać. Dla mnie te 
zamki i tak są już królewskim cudem – powiedział właściciel Zamku Mirów i Zamku Bobolice, Senator Jarosław W. Lasecki.


Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać sms na wybrany przez siebie obiekt. W konkursie przewidziano także nagrody dla głosujących, do wyboru: 
tablet, aparat cyfrowy lub zegarek. By o nie powalczyć, do zgłoszenia sms-owego trzeba jednak dołączyć krótkie uzasadnienie swojego wyboru. Plebiscyt National Geographic Traveler potrwa do 24. września 2012 roku.

Data wydarzenia: 10-08-2012

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.7cudow.national-geographic.pl, na której dostępny jest regulamin oraz pełna lista kandydatur wraz z kodami nagród.

 

Najnowsze artykuły

Jaskinia Ostrężnicka
Jaskinia Ostrężnicka położona jest w gminie Janów, w dolinie Wiercicy, w rezerwacie przyrody „Ostręż...
2011-10-27
Jaskinia w Kielnikach
Jaskinia w Kielnikach leży w gminie Olsztyn, na drodze Przymiłowice- Kotysów, na wzgórzu Kielniki. O...
2011-10-27
Jaskinia Za Kratą
Jaskinia Za Kratą położona jest we wsi Węże, gmina Działoszyn. Usytuowana jest na górze Zelce, na terenie r...
2011-10-14
Jaskinia W Zielonej Górze
Jaskinia w Zielonej Górze położona jest we wsi Kusięta, gmina Olsztyn, dokładniej na terenie rezerwatu przyrody &bdq...
2011-10-14
Współpraca

Współpraca

Jeśli masz jakieś uwagi bądź sugestie dotyczące serwisu www.poJurze.pl napisz do Nas. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, ponieważ chcemy, aby ten portal cieszył każdego użytkownika oraz serwował odpowiednie informacje turystyczne.

Wyślij do Nas swoje uwagi:

Treść:
E-mail: