Narciarstwo biegowe na Jurze Krakowsko-Częstochowsiej

Dodano: 23-01-2013
poJurze.pl

W niedziele (20 stycznia) odbyły się bezpłatne warsztaty z narciarstwa biegowego. Uczestniczyło w nich 30 osób. Na najbliższe weekendy biegacze z Przewodziszowic w Gminie Żarki zaplanowani szereg spotkań szkoleniowych oraz zawody. Oto pełny terminarz:

 

26 stycznia (sobota), godz. 10.00  bezpłatne szkolenie  i wyprawa w teren, spotkanie przy Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach

27 styczeń (niedziela), godz. 9.00, Przewodziszowice, bezpłatne szkolenie i wyprawa Szlakami Jurajskich Ostańcy, ognisko z kiełbaskami

2 luty (sobota), godz. 10.00, Amatorskie Treningi przed Zawodami, Przewodziszowice

3 luty (niedziela), godz. 10.00, Zawody w Gminie Antolka gmina Niegowa

9 luty (sobota), godz. 9.00, bezpłatne szkolenie i spacer Jurajskimi Szlakami, Przewodziszowice

10 luty (niedziela), godz. 9.00, wyprawa EXtremalna na nartach, Przewodziszowice

17 luty (niedziela), godz. 10.00, IV Zawody w Biegach Narciarskich w Przewodziszowicach

 

 

Warto dodać, iż na terenie gminy Żarki w dwóch miejscach można wypożyczyć narty. W Przewodziszowicach klubowicze dysponują około 15 kompletami nart. Zatem jeśli ktoś nie posiada sprzętu będzie mógł wypożyczyć. - Narty są do wypożyczenia w Przewodziszowicach w każdy dzień po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem telefonu 664 715 931 – dodaje Andrzej Jakóbczak z Klubu Narciarstwa Biegowego.

Drugie miejsce, w którym jest dostępny sprzęt to Wielofunkcyjne Centrum Rozwoju  Wsi w Suliszowicach. Tu działa wypożyczalnia sprzętu sportowego. Dostępnych jest 50 kompletów nart biegowych. Z wypożyczalni można skorzystać każdego dnia, nie tylko w dniu warsztatów.  Najlepiej po wcześniejszym uzgodnieniu z gospodarzem obiektu pod numerem telefonu:  605 836 11.

W niedzielę (20.01) w warsztatach uczestniczyło 30 osób w dwóch grupach. Zawansowani powędrowali pod strażnice w Przewodziszowicach pod kierunkiem Łukasza Jakóbczaka we wsparciem Damiana Pytlarza i Huberta Noszczyka. W drugiej grupie znaleźli się ci, którzy mieli narty biegowe po raz pierwszy na nogach. Pod opieką Andrzeja Jakóbczaka dotarli na górę Sewrin w Żarkach (393 m. n. p.m.). Uczestnicy warsztatów przyjechali na Jurę z Sosnowca, Chorzowa, Częstochowy, Myszkowa, Żarek Letnisko. Nie zabrakło meiszkanców Gminy Żarki.

 

- Zajęcia warsztatowe są bezpłatne. Przypominam jednak osobom zainteresowanym o odpowiednim ubraniu na tę porę roku – mówi Andrzej Jakóbczak.
Organizatorem warsztatów i zawodów jest Klub Narciarstwa Biegowego w Przewodziszowicach. Spotkania odbywają się pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Wszelkie informacje oraz zapisy są dostępne pod numerem telefonu: 664 715 931. 

 

Data wydarzenia: 26-01-2013

Źródło: Urząd Gminy Żarki

Najnowsze artykuły

Jaskinia Ostrężnicka
Jaskinia Ostrężnicka położona jest w gminie Janów, w dolinie Wiercicy, w rezerwacie przyrody „Ostręż...
2011-10-27
Jaskinia w Kielnikach
Jaskinia w Kielnikach leży w gminie Olsztyn, na drodze Przymiłowice- Kotysów, na wzgórzu Kielniki. O...
2011-10-27
Jaskinia Za Kratą
Jaskinia Za Kratą położona jest we wsi Węże, gmina Działoszyn. Usytuowana jest na górze Zelce, na terenie r...
2011-10-14
Jaskinia W Zielonej Górze
Jaskinia w Zielonej Górze położona jest we wsi Kusięta, gmina Olsztyn, dokładniej na terenie rezerwatu przyrody &bdq...
2011-10-14
Współpraca

Współpraca

Jeśli masz jakieś uwagi bądź sugestie dotyczące serwisu www.poJurze.pl napisz do Nas. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, ponieważ chcemy, aby ten portal cieszył każdego użytkownika oraz serwował odpowiednie informacje turystyczne.

Wyślij do Nas swoje uwagi:

Treść:
E-mail: